Duben 2014

Už to zase dělám.

5. dubna 2014 v 16:33 | Marrei
"Už to zase děláš."

To mi jedna kamarádka říká docela často. Většinou v okamžiku, kdy o něčem začnu mluvit (=psát) a ona se v mých myšlenkových pochodech ztratí. Není to nic špatného, nemůžete čekat od ostatních, že vás pochopí a porozumí vám. Možná začínám tímhle jen proto, že každá taková situace je spojená s tím, že přemýšlím.
A hodně. A dlouho. A pořád dokola, o různých věcech, které se pak spojí a z toho všeho něco vznikne.
Rozhodnutí.

Fanfiction jsem začala číst zhruba před dvěma a půl lety. Psát asi před rokem a kousek, pak zas nic. Od června minulého roku píšu souvisle. Dost mi to změnilo život. Ocitnete se v něčem krásném - baví vás to, užíváte si to, máte odezvu od lidí, které neznáte. Ale po čase si uvědomíte, že to má i své stinné stránky. A že jich je.

Změnilo mi to myšlení. Jako kdyby se z další kapitoly stala povinnost, kterou bych teda měla napsat. Objevují se určité hranice, časové... Mám pocit, že si pak často to tahám z prstu. Že do toho nedávám to, co bych chtěla. A že tak nějak jsem z toho FF už unavená. Už je to déle, co jsem se chtěla posunout dále, k originální tvorbě, ale... Vždycky tu bylo něco jiného.

A pak slash... Už o něm přemýšlím nějakou dobu, a tak nějak... nevím. Jistě, je zajímavý, ráda si jej přečtu, ale pak tu jsou povídky s omezením a už je to takové... Jaké to musí být gayům? Když se na to začnete dívat z jiného pohledu... Sama nesnáším pohled, kdy je podle lidí gay ten kluk s růžovou kabelkou a lesba je ta, která se oblíká a chová jako kluk. Jak se to liší od tohohle? Když si pak někdy čtete ty statusy přátel na FB, je to smutné...

Zjistila jsem, že píšu nějak... z povinnosti. Ne každý nápad je ten, který mě prostě napadne, do kterého se zamiluji a jen ho rozvíjím. Je to vymýšlení, jakoby na míru... A také, že čas strávený psaní bych chtěla strávit jinak. Učit se, konečně si dopřepsat tu matiku - protože vím, že ta mě bude (snad) jednoho dne živit, ne psaní. Dokoukat seriál, procházet blogy, nic z toho neřešit.

Možná se vám zdá, že prostě jen hledám důvod někde, kde není. Ale on tam je, vím to. A já potřebuji jít dál. Budu psát, samozřejmě. Jen někde jinde a něco jiného a ne tak často. Ale snad to budu hlavně já.

Mám vás ráda. :)

Marrei

Azkabanská tajemství 4

4. dubna 2014 v 18:56 | Marrei |  Azkabanská tajemství
Pěkný pátek přeji. :) Mám tu čtvrtý díl Azkabanských tajemstvích, snad se bude líbit. :) Příjemné počtení, za komentáře a hodnocení budu jako vždy jen a jen ráda. :)


DMD 2014 I.

3. dubna 2014 v 16:16 | Marrei |  Drabble
Mám pocit, že poslední dobou je tu nějak... mrtvo. Ne že bych si za to nemohla sama, to víte, času je méně a bude hůř - čeká mě matematická olympiáda, první čtvrtletky, přijedou Mexičanky, o které se budu muset postarat...
Aktuálně mám rozepsané dvě jednodílovky - jednu original slash, a pak HP slash (pár zůstane jako překvapení). ^^
A dělám DMD, neboli Duben měsíc drabble. A právě drabble, které najdete v tomto článku, jsou ta první, která jsem tam poslala. Je jich pět - právě po pěticích se tu drabble budou postupně objevovat - a doufám, že se vám alespoň nějaké trochu zalíbí. ^^
Fandomy: Harry Potter (3x), Sherlock BBC, Už je tady zas.

Za úvodku děkuji Nits. :)

15. kapitola: Lidé jsou idioti.

1. dubna 2014 v 18:33 | Marrei |  I'm Death, nice to meet you.
Také jako já nemáte rádi Apríla? Většinou kvůli němu chytám zbytečné šoky, a tak ani nic nečekejte ode mě. (Takže ano, povídka tam je, nic na vás nebude křičet a podobně.)
Příjemné počtení, drazí. :) A přežijte!