Už to zase dělám.

5. dubna 2014 v 16:33 | Marrei
"Už to zase děláš."

To mi jedna kamarádka říká docela často. Většinou v okamžiku, kdy o něčem začnu mluvit (=psát) a ona se v mých myšlenkových pochodech ztratí. Není to nic špatného, nemůžete čekat od ostatních, že vás pochopí a porozumí vám. Možná začínám tímhle jen proto, že každá taková situace je spojená s tím, že přemýšlím.
A hodně. A dlouho. A pořád dokola, o různých věcech, které se pak spojí a z toho všeho něco vznikne.
Rozhodnutí.

Fanfiction jsem začala číst zhruba před dvěma a půl lety. Psát asi před rokem a kousek, pak zas nic. Od června minulého roku píšu souvisle. Dost mi to změnilo život. Ocitnete se v něčem krásném - baví vás to, užíváte si to, máte odezvu od lidí, které neznáte. Ale po čase si uvědomíte, že to má i své stinné stránky. A že jich je.

Změnilo mi to myšlení. Jako kdyby se z další kapitoly stala povinnost, kterou bych teda měla napsat. Objevují se určité hranice, časové... Mám pocit, že si pak často to tahám z prstu. Že do toho nedávám to, co bych chtěla. A že tak nějak jsem z toho FF už unavená. Už je to déle, co jsem se chtěla posunout dále, k originální tvorbě, ale... Vždycky tu bylo něco jiného.

A pak slash... Už o něm přemýšlím nějakou dobu, a tak nějak... nevím. Jistě, je zajímavý, ráda si jej přečtu, ale pak tu jsou povídky s omezením a už je to takové... Jaké to musí být gayům? Když se na to začnete dívat z jiného pohledu... Sama nesnáším pohled, kdy je podle lidí gay ten kluk s růžovou kabelkou a lesba je ta, která se oblíká a chová jako kluk. Jak se to liší od tohohle? Když si pak někdy čtete ty statusy přátel na FB, je to smutné...

Zjistila jsem, že píšu nějak... z povinnosti. Ne každý nápad je ten, který mě prostě napadne, do kterého se zamiluji a jen ho rozvíjím. Je to vymýšlení, jakoby na míru... A také, že čas strávený psaní bych chtěla strávit jinak. Učit se, konečně si dopřepsat tu matiku - protože vím, že ta mě bude (snad) jednoho dne živit, ne psaní. Dokoukat seriál, procházet blogy, nic z toho neřešit.

Možná se vám zdá, že prostě jen hledám důvod někde, kde není. Ale on tam je, vím to. A já potřebuji jít dál. Budu psát, samozřejmě. Jen někde jinde a něco jiného a ne tak často. Ale snad to budu hlavně já.

Mám vás ráda. :)

Marrei
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 yuripovidky | Web | 5. dubna 2014 v 16:45 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

2 Michato | 6. dubna 2014 v 18:06 | Reagovat

[1]: Není nad lepší reklamu, jak upoutat na svůj blog. Doopravdy jsem tak blbá, že jsem tvůj blog navštívila.. :D

Jinak:
Zbav se té povinnosti. Já vím, že tě sama občas popichuju k napsání další kapitoly, vždy je to ovšem míněno jen dobře, nikdy ne tak, že bych tě píchala vidlema do zádi dokud bys něco nenapsala.. :D
Ti, které doopravdy zajímá tvé psaní sem budou chodit i když vydáš kapitolu za 2 týdny.
Nech psaní jako koníček.
A pokud chceš psát i něco originálního, tak klidně můžeš přidávat i to ne ? O:) :D Mně by to třeba nevadilo :D
FF jsou fajn, ale pokud je někdo čte dlouho (já třeba okolo 3 let), je pak celkem těžké najít něco originálního. Což ty, zatím originalitu máš. A pokud budeš psát na kvalitu a ne na kvantitu, tak se ti určitě originalita jen tak neztratí :))

Omlouvám se za celkem nesouvislý komentář :D psala jsem to tak jak jsem přemýšlela, takže to asi nedává moc smysl :D

3 Narci. | 11. dubna 2014 v 17:07 | Reagovat

Už pár dní chci něco napsat, ale nemohu nalézt ta správná slova.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama